Články

Dôležité informácie a zaujímavosti z právneho sveta

Pracovná ponuka pre študentov/študentky práva

Pracovná ponuka v advokátskej kancelárii na obsadenie pozície právneho asistenta/právnej asistentky pre študentov právnickych fakúlt.
Čítať viac

Právna služba: overenie obchodného partnera

Prevencia je vždy lacnejšia ako riešenie následku. Základné pravidlo, ktoré platí aj v podnikaní. Nenechajte preto nič na náhodu a nechajte si vytvoriť report rizikovosti obchodného partnera.
Čítať viac

Oznam: Advokátska kancelária je platiteľom DPH

Od 1.7.2023 je naša advokátska kancelária platiteľom DPH. Naši klienti, podnikatelia a platitelia DPH, tak budú môcť využiť odpočet DPH aj z našich právnych služieb.
Čítať viac
Google Street View a ochrana súkromia

Google mapy a ochrana súkromia

Viacero osôb môže nájsť seba alebo svoje nehnuteľnosti zverejnené na Google mapách cez funkciu Google Street View (fukcia zobrazenia ulice). Google takto sníma automaticky veľké množsto ulíc na území (nielen) Slovenskej republiky, v dôsledku čoho však často dochádza k narúšaniu súkromia fyzických alebo právnických osôb...
Čítať viac

Nároky poškodeného pri škode na zdraví

Bolo Vaše zdravie poškodené treťou osobou napr. v dôsledku dopravnej nehody, napadnutia alebo z iného dôvodu? V tomto článku sa môžete dočítať aké minimálne nároky máte voči osobe, ktorá Vám škodu na zdraví spôsobila.
Čítať viac

Právny tip #8 – povinnosť doplniť údaje do obchodného registra do 30.9.2022

Obchodné spoločnosti (napr. najbežnejšie s.r.o.) sú povinné najneskôr do 30.9.2022 doplniť do obchodného registra určité údaje, najmä rodné čísla, prípadne čísla občianskeho preukazu spoločníkov a štatutárnych orgánov (napr. konateľov pri s.r.o.). Pokiaľ tak nespravia, riskujú uloženie pokuty až do výšky 3 310,- eur.
Čítať viac
1 2 3 6